Energetická pomoc

Rubriky: Noviny
Aneta Linková  Sdílet článek na nebo

Město nabízí pomoc občanům, kteří se ocitli v těžké situaci, ať už kvůli ukončení činnosti některých dodavatelů plynu a elektřiny nebo z důvodu výrazného navýšení cen za teplo.

Energetická pomoc

Město nabízí pomoc občanům, kteří se ocitli v těžké situaci, ať už kvůli ukončení činnosti některých dodavatelů plynu a elektřiny nebo z důvodu výrazného navýšení cen za teplo.

 

Plyn a elektřina

Dle informací E.Onu je u nás ve městě kolem stovky spoluobčanů, kteří ještě nemají uzavřenou řádnou smlouvu a E.Onu se je nedaří kontaktovat. 

Pokud odebíráte elektřinu nebo plyn v režimu dodavatele poslední instance (DPI), bude pro vás dne 11. 1. 2022 od 10 do 13 hodin v zasedací místnosti MěÚ k dispozici zástupce společnosti E.ON, který vám se vším pomůže. Odpoví na případné dotazy či nejasnosti a když budete chtít, můžete tu rovnou uzavřít i novou smlouvu s E.ONem.  Současně budou přítomni zástupci Úřadu práce ČR, kteří by zájemcům poskytli bližší informace k Mimořádné okamžité pomoci (MOP). Více informací k této pomoci naleznete na konci článku. 

Co je DPI najdete zde

https://www.eon.cz/domacnosti/zakaznicka-pece/zmeny-ve-smlouve/dodavatel-posledni-instance/

 

Na koho dalšího se můžete obrátit o pomoc?

Občanská poradna Portimo – 566 616 121, op@portimo.cz

Energetický regulační úřad –  564 578 666, podatelna@eru.cz

 

Teplo

Vzhledem k výraznému navýšení cen tepla (týká se i elektřiny) pro zákazníky společnosti Novoměstská teplárenská a.s., případně jiných dodavatelů energií je možné od 1. 1. 2022, na základě žádosti zákazníka, požádat o mimořádnou půjčku z Fondu rozvoje bydlení, až do výše 20 tis. Kč, se splatností nejdéle 5 let s úrokem 3%.

 

Informace najdete na webu města nebo Vám je sdělí na finančním odboru MěÚ – 

Ing. Jaroslav Koutník, 566 598 330, jaroslav.koutnik@meu.nmnm.cz

Markéta Šrámková, 566 598 335, marketa.sramkova@meu.nmnm.cz

 

Teplo v městských bytech

Nájemníkům v městských bytech rozložíme v případě potřeby náklady do více let, prostřednictvím nižšího růstu záloh a následného rozložení případného nedoplatku do delšího časového období. Jednorázově by to mělo znamenat zvýšení záloh o mnohem nižší částku (maximálně o 400 Kč), přičemž většině nájemníků nebude nutné zvyšovat zálohy z důvodu bezpečně nastavených výší záloh a díky úsporným opatřením realizovaným v posledních letech.

 

Informace najdete na webu města nebo TS služby s.r.o. Vám je sdělí Správa bytů NMNM – 

776 731 678, 566 598 805, sprava.bytu@nmnm.cz

 

MOP

Mimořádnou okamžitou pomoc (MOP Energie) – příspěvek na bydlení a podobně https://www.uradprace.cz/mimoradna-okamzita-pomoc-mop- poskytuje Úřad práce NMNM –  950 177 246, 950 177 248, 950 177 249

 

Další informace najdete na webu Ministerstva práce a sociálních věcí https://www.mpsv.cz/pomoc-pri-rustu-cen-energii a na webu Úřadu práce ČR S růstem cen za energie může pomoci ÚP ČR (uradprace.cz)

 

Soubory ke stažení

 
Dotazník