Noviny

Zlatá lyže na papíře

Rubriky: Noviny
/ Aneta Linková

Literárně výtvarná soutěž Zlatá lyže na papíře byla 15.2. ukončena. Soutěž jsme uspořádali k výročí 135. let od narození Ing. Josefa Jílka, jednoho ze zakladatelů …

Literárně výtvarná soutěž Zlatá lyže na papíře byla 15.2. ukončena. Soutěž jsme uspořádali k výročí 135. let od narození Ing. Josefa Jílka, jednoho ze zakladatelů Zlaté lyže. Toto výročí se navíc letos shoduje s termínem Světového poháru v běžeckém lyžování v Novém Městě na Moravě. ,,Smyslem bylo zapojit do závodů veřejnost jinak, než pozvánkou k fandění na tribuny ve Vysočina Aréně, nebo do lesa Ochoza.‘‘ vysvětluje Aneta Linková z Městského úřadu. Do soutěže se zapojily organizace i jednotlivci. Sešlo se 101 obrázků, koláží, příběhů a básniček ze škol, školek, domova pro seniory, základní umělecké školy a jedna obálka s krásnými výkresy dorazila až z dalekého Kladna. Kulturní a společenská komise bude vybírat nejlepší práce, které oceníme. „Mám radost kolik dětí i dospěláků soutěž podpořilo, všem pošleme poděkování. Původní plán byl předat vítězné práce závodníkům, ale pandemická situace v České republice způsobila, že závody SP byly zrušeny.“ dodává Michal Šmarda, starosta Nového Města na Moravě.