Zapoj se! podruhé zná vítěze!

Rubriky: Noviny
Aneta Linková  Sdílet článek na nebo

Celkem bylo v druhém ročníku rozdáno 8109*! Zvítězil Ondřej Pliska.

Zapoj se! podruhé zná vítěze!

Zapoj se!
Do poloviny září bylo možné hlasovat v rámci participativního rozpočtu. Lidé mohli sami navrhnout, do čeho by mělo město investovat 250 tisíc. Projekt s názvem Zapoj se! běží již druhým rokem. Celkem jedenáct nápadů sbíralo hvězdičky na www.zapojse.nmnm.cz. Vítěze nakonec určil celkový počet nasbíraných hvězd. Letos byla účast mnohem vyšší než loni a je vidět, že projekt Novoměšťáky zaujal.
Nejvíce Novoměšťáků oslovil návrh revitalizace dětského hřiště na Koupališti od Ondřeje Plisky. Získal 2 415 hvězdiček.

„Hřiště bych doplnil o vodní stezku, lanovku nebo trampolíny. Těším se, že se na projektu budu dál podílet a budu součástí jednání,“ říká Ondřej Pliska, vítěz druhého ročníku Zapoj se!.


Na druhém místě se s počtem 1 268 hvězdiček umístil Miloš Okurka a jeho návrh písečné pláže na Koupališti. Třetí místo obsadil Radim Štrobl s projektem NMNM bez bariér, za nějž získal 1 026 hvězdiček.

„Aktuálně prověřujeme ceny prvků vítězného projektu a byl bych rád, kdyby zbylo alespoň na částečnou realizaci písečné pláže na Koupališti. O projektu na třetím místě NMNM bez bariér jsem mluvil už na veřejném projednání. Rád bych, aby se z něj příští rok stal dotační titul, který nahradí stávající protihluk,“ říká Michal Šmarda, starosta města.

Návrhy budou dopracovány pracovníky MěÚ a následně předloženy zastupitelstvu města ke schválení. Kompletní výsledky letošního ročníku najdete na www.zapojse.nmnm.cz.

Děkujeme všem, kteří svůj nápad přihlásili, a všem, kteří hlasovali.