Zapoj se a hlasuj!

Rubriky: Noviny
Aneta Linková  Sdílet článek na nebo

Pro koho a jak letos hlasovat?

Zapoj se a hlasuj!

Letošní ročník participativního rozpočtu má za sebou velmi důležitou fázi v rámci projektu Zapoj se! Je skvělé, že se přihlásilo celkem 15 projektů. Deset z nich splnilo podmínky a budou zařazeny do hlasování od 1.7.2021 do 15.9.2021. Pět projektů, které do hlasování nemohly být zařazeny, protože svým rozsahem přesahují rámec projektu nebo naráží na jiné překážky, ale nespadnou pod stůl.

Například vycházková trasa od viaduktu k Černému rybníku je projekt se kterým si město láme hlavu už dlouhý čas. Bohužel se nedaří získat potřebné pozemky od soukromých vlastníků a svým rozsahem velmi náročný projekt realizovat. Město se o to ale bude i nadále snažit. Podobně je to s nápadem na oplocení hracího prostoru za skautskou klubovnou na ulici Malá. Nápad je to dobrý, ale musí být projednán s krajem a dalšími subjekty. Což není jednoduché a do participativního rozpočtu nelze zařadit. „Za všechny nápady aktivním občanům Nového Města děkuji.“ dodává starosta Michal Šmarda.

Změny nastaly i v hlasování. V minulém roce občané často kritizovali náročnost přihlášení a vyplňování formuláře, a proto jsme se jej snažili co nejvíce zjednodušit.

Každý občan může rozdat všem vybraným projektům libovolný počet hvězdiček. Takto hlasovat lze pouze jedenkrát z jednoho zařízení (jedné IP adresy). Podpořte jeden nebo klidně všechny nápady hvězdičkami od jedné do pěti.

Do finále posíláme těchto 11 nápadů, tak se zapojte a od 1.7.2021 do 15.9.2021 hlasujte!

Na konci prázdnin proběhne veřejné projednání. Všechny nápady najdete na webu zapojse.nmnm.cz

Revitalizace dětského hřiště na Koupališti od Ondřeje Plisky

Člověče, nezlob se! od Anety Linkové

Konzoly pro upevnění slack line od Petry Čejkové

Nové Město bez barier od Radima Štrobla

Koupaliště – písečný vstup do vody od Miloše Okurky

Chill out (odpočinková) zóna pro mladé od Ezopu

Otevřený lanový park pro děti od Jaroslavy Šmídkové

Pocta Karlu Němcovi od Jitky Jeřábkové

Piktorgramové koridory pro cyklisty od Petra Dufka

Koupaliště od Miroslava Landy

Venkovní lezecká stěna – boulder od Kateřiny Kondýskové