Veselá sedma končí

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Oblíbená kapela má za sebou 35 let hraní

Veselá sedma končí

Kdy kapela vznikla?  Co hráli a proč zrovna tento žánr?

Kapela Veselá sedma byla založena 5.října 1985 s cílem vytvořit netradiční dechovku s bohatým repertoárem skladeb  našich předních hudebních skladatelů a textařů tohoto žánru.  Za téměř 35 let uskutečnila více než 600 vystoupení u nás i v zahraničí a účinkovala v řadě televizních pořadů.  V této kapele se během dlouhých let vystřídalo  více než 50 muzikantů a Jan Sedlařík v ní  zpíval spolu se svojí dcerou Janou Havlíkovou.  Kapela natočila několik  televizních pořadů, z nichž nejznámější  byly “ Znovu na Vlachovce“, „Silvestr na Vlachovce“ a  „Příště u vás…“  Kapela natočila několik kazet a CD nahrávek, poslední právě nyní jako dárek na rozloučenou pro své věrné posluchače. 

 Proč kapela ukončuje činnost ?

Čas neúprosně  běží a i muzikanti stárnou…. Bohužel již dva členové  z Veselé sedmy, Pepa Šolc a Láďa Filippi, již nejsou mezi námi. A Jan Sedlařík bude mít v  nadcházejícím roce  již  85 let … Takže se nedá nic dělat, ale nadešel čas, aby se kapela i Jan Sedlařík se svými posluchači rozloučili. Samozřejmě, že někteří z mladších členů kapely a i zpěvačka Jana Havlíkovou se mohou a jistě i budou   hudbě dále aktivně věnovat.

Budou moci diváci pana Sedlaříka ještě někde slyšet?

Jistě ano,  stále často vystupuje s kapelou Veselá sedma na hudební stanici Šlágr a v některých reprízách pořadůČeské televize  (…..jak uvedeno výše, například “ Znovu na Vlachovce, „Příště u vás“…). 

 

Jak se kapela rozloučí se svými posluchači ?

Kapela chystá pro  své příznivce závěrečný koncert , na kterém uvede a pokřtí svoji poslední CD nahrávku. Koncert se bude konat v kulturním domě v Novém Městě na Moravě v sobotu 18.ledna od  15 hodin. Na koncertě vystoupí i dlouholetí přátele kapely a Jana Sedlaříka pánové Antonin Pavluš, mnohaletý kapelník Mistříňanky, a Josef Šmukař. Záštitu nad koncertem převzal starosta Nového Města pan Michal Šmarda a paní ing.  Dagmar Zvěřinová.

Bude se pak Jan Sedlařík  ještě  věnovat hudbě?

Ano, pořád rád sleduje hudební pořady a různá vystoupení. Sám vystupovat aktivně s kapelou sice již nebude, ale stále moc rád vezme do ruky harmoniku nebo mikrofon  a zazpívá svým přátelům.

Co by chtěl vzkázat svým příznivcům?

Dechovka byla a stále je jeho život, jak sám zdůrazňuje. A všem posluchačům by chtěl poděkovat  za dlouhá léta  přízně. Rád je s kapelou bavil a opravdu největší odměnou jemu i kapele byla právě radost jejich posluchačů a to, že se  stále vraceli na vystoupení kapely.

MVDr. Jan Sedlařík se muzice a zpěvu věnoval od dětství. Začínal v pěveckém sboru, pak  se věnoval taneční hudbě a  zpíval s posádkovou hudbou v Kroměříži. Mimo zpěv hrál i na několik hudebních nástrojů. Později se začal věnovat  i dechovce, zpíval  s kapelou Antonina Votavy a  Ladislava Kubeše.  V té době působil několik let jako stálý host v televizním pořadu „Sejdeme se na Vlachovce“, kde spoluúčinkoval s řadou našich známých  zpěváků, a dále pravidelně zpíval v pražské Lucerně a v československém rozhlase.  Vystupoval  i s orchestry Gustava Broma a Karla Vacka a s pražskými kapelami Vltavanka a  Strahovanka. Po příchodu do Nového Města na Moravě  působil jako zpěvák  dechové hudby  Svratečanka a Koroužanka a v roce 1972 založil  taneční kapelu, která vystupovala až do nedávné doby pod názvy „Ski club“,  „Lacrum club“ nebo „Hudební skupina Honzy Sedlaříka“.  Spolu s Františkem Šimkem pak v roce 1985 založil i dechovou kapelu „Veselá sedma“, ve které působil doposud a která nyní po 35 úspěšných letech ukončuje svoji činnost.   MVDr. Jan Sedlařík se hudbě věnoval amatérsky, je to jeho životní koníček. Povoláním byl mlékař a ve svém oboru byl považován za jednoho z nejlepších našich odborníků. Dodnes je nejen na Novoměstsku známý a oceňovaný  jeho Maršovský sýr, který sám vytvořil. A byla to vždy právě hudba, které se věnoval celým svým srdcem, jež mu přinášela nejvíce radosti a dodávala mu životní energii, kterou pak dokázal rozdávat svému okolí.