Úvěr na Městské lázně je splacen

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Vedení Nového Města se před několika lety rozhodlo, že náklady na velké investiční akce, jako jsou Městské lázně, nová ZUŠ, sportovní hala a podobně bude …

Úvěr na Městské lázně je splacen

Vedení Nového Města se před několika lety rozhodlo, že náklady na velké investiční akce, jako jsou Městské lázně, nová ZUŠ, sportovní hala a podobně bude krýt z úvěrů a Fondu rezerv a rozvoje. V tomto fondu na to vyčlenilo přes 70 milionů korun z výnosů privatizace bytového fondu.

První velkou akcí byly Městské lázně. Náklady ve výši téměř 100 milionů měly být hrazeny napůl úvěrem a z fondu. Padesátimilionový úvěr měl být splácen pět let. Lepší hospodaření umožnilo snížit výši úvěru na 40 milionů a zkrátit dobu splácení na čtyři roky. Díky vyšším příjmům a úsporám v rozpočtu se pak podařilo druhou polovinu zaplatit z běžného rozpočtu a peníze s fondu vůbec nečerpat.Po třech letech úsporného hospodaření město přistoupilo k rychlejšímu splacení úvěru. Letos proto zaplatilo hned dvě poslední roční splátky. Kompletní náklady na výstavbu Městských lázní jsou tak splaceny.

Z fondu rezerv a rozvoje bylo v průběhu posledních let čerpáno pouze na nákup budovy ZUŠ a část její stavby, a to necelých 15 milionů korun. Na další městské projekty tak z původních 70 zbývá přes 55 milionů korun.