Slavnostní otevření novoměstské Orlovny

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Ve čtvrtek 3. 9. 2020 proběhlo v nové Orlovně na Soškově ulici slavnostní otevření a zahájení provozu. Slavnosti se mimo členů jednoty Orla NMNM a dalších …

Slavnostní otevření novoměstské Orlovny

Ve čtvrtek 3. 9. 2020 proběhlo v nové Orlovně na Soškově ulici slavnostní otevření a zahájení provozu. Slavnosti se mimo členů jednoty Orla NMNM a dalších hostů zúčastnili také starosta Nového Města na Moravě Michal Šmarda, starosta Orla a poslanec PČR Stanislav Juránek a předchozí starosta Orla Ladislav Šustr. V projevech zaznělo mimo přání úspěšného využití a přání do budoucna také připomenutí celé 12 let trvající historie stavby, dějinných souvislostí letos již stoleté jednoty Orla v NMNM a poděkování těm, kdo se na stavbě podíleli. Projekt stavby připravila společnost Envigest s.r.o. a vlastní stavbu provedla společnost Staredo s.r.o. Celá investice v hodnotě cca 14 mil. Kč byla finančně podpořena ze strany MŠMT, města NMNM a Kraje Vysočina.

Od září se také rozběhl pravidelný provoz. Jsou připraveny hodiny pilates a jógy, hernu využívají stolní tenisté, chystají se i aktivity taneční či jiné. Proběhla např. první rodinná oslava v prostorách klubovny Orlovny. Dosavadní uživatelé si pochvalují prostředí Orlovny i příjemnou atmosféru a uživatelský komfort. Zveme všechny k využití uvedených nebo jiných aktivit. Zájemci volejte prosím na telefonní číslo 724 056 825.

Břetislav Wurzel