Sbírejte tonery, pomůžete potřebným

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Charitativní sbírka Portimo o.p.s. pomůže mentálně postiženým

Sbírejte tonery, pomůžete potřebným

Doba je už taková, že dnes jen stěží najdeme domácnost bez počítače. A kde je počítač, tam je většinou i tiskárna, a v ní inkoustová kazeta nebo laserový toner. Náplně nejsou „bezedné“, a tak dříve či později musíme řešit jejich výměnu. Koupit nový toner je dnes poměrně jednoduché, ale co s tím prázdným? Kam ho vyhodit, jak ho zlikvidovat, aniž bychom škodili životnímu prostředí? Správně bychom ho měli doručit zpět na místo, kde jsme ho zakoupili. Firmy a instituce to tak zpravidla opravdu dělají, ale pro jednotlivce je to často komplikované, a proto řeší, „kam s ním“…

Obecně prospěšná společnost Portimo, která poskytuje sociální služby v Novém Městě na Moravě i v širším regionu, podporuje lidi, kteří se z různých důvodů ocitli v nepříznivé životní situaci, se kterou si nemohou poradit sami (jedná se o děti i dospělé s různým znevýhodněním). Portimo se každoročně zapojuje do celé řady projektů. Jeden z nich byl zahájen v listopadu a nese název Sbírej-toner.cz. Jedná se o ekologicko-charitativní projekt založený na organizovaném sběru prázdných originálních tonerů, které se nelikvidují, nýbrž recyklují. Finance získané z  recyklace bezezbytku věnuje organizátor projektu na podporu služeb pro osoby s mentálním postižením.

 Není to složité, stačí zaregistrovat se na webu www.sbirej-toner.cz, vybrat příjemce pomoci a pak už jen sbírat. Sběrný box je doručen i odvezen zpět, pro organizaci to nepředstavuje žádnou ekonomickou ani administrativní zátěž.

Rádi bychom vyzvali také jednotlivce, tedy každého z vás, abyste se do projektu zapojili. Máte-li doma prázdné tonery, můžete je odevzdat a zároveň podpořit sociální služby a programy Portimo. Stačí zajít kdykoli na „sběrné místo“: společný sběrný box je umístěn v zádveří hlavního vchodu do budovy na adrese Drobného 301 v Novém Městě na Moravě (bývalý hotelový dům UNO).

Více o projektu se dozvíte na webu www.portimo.cz, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat i telefonicky na čísle: 774 444 825.