Rekonstrukce Tyršovy ulice

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Rekonstrukce způsobí dopravní komplikace. Stavaři se je ale snaží omezit na minimum.

Rekonstrukce Tyršovy ulice

Rekonstrukce je rozdělena na dvě části. Ta první už začala a týká se úseku od Žďárské ulice (služebna Policie ČR) po ulici Školní. Hotovo by mělo být do konce října. Druhá část rekonstrukce naváže od křižovatky Tyršova – Křenkova a bude končit na křižovatce Tyršova a Monseova. Na tomto úseku se bude měnit kanalizace a povrch. Práce začnou v srpnu a měly by být hotovy společně s první fází, tedy v říjnu.

Podstatně složitější situace čeká dělníky v první úseku Tyršovy ulice. Protože záměrem plánovačů je dělat pokud možno co nejvíce oprav najednou, bude se měnit nejen kanalizace, ale také vodovod, veřejné osvětlení a zúčastní se ho také všichni správci ostatních sítí. Tedy vysokého a nízkého napětí, telefonní a datové sítě. Stavba bude z tohoto pohledu opravdu náročná – přes ulici vedou veškeré páteřní rozvody těchto sítí. Na závěr přibude také oprava povrchu vozovky a chodníku. Při přípravě prací se přihlédlo i na požadavky památkářů a vše bude z adekvátního žulového materiálu. Celkem vyjde rekonstrukce město zhruba na 15 milionů.

Prosíme občany o shovívavost a trpělivost. Budeme se snažit, aby negativní dopady stavby byly co nejmenší,“ říká Miloš Hemza z odboru investic. Komplikací totiž budou zejména neprůjezdnost Tyršovy ulice. Vyřešit by to měla následující opatření. Ulice Makovského bude zobousměrněna. Když to stavba dovolí, měly by zůstat průjezdné také křižovatky na Tyršově ulici, aby bylo možné dojet například k městskému úřadu. V druhé rekonstruované části bude doprava vyřešena obdobně. Křenkova a Monseova ulice budou průjezdné v obou směrech.

Město se na náročnou rekonstrukci chystá od roku 2014. Není to ale zdaleka poslední stavba, která Tyršovu ulici čeká. Připraven je také projekt na vybudování nových parkovacích míst v horní části ulice. Prozatím je zařazen do rozpočtu na rok 2020.

-kb-

Soubory ke stažení