Prázdniny o týden dříve

Rubriky: Noviny
Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Kvůli opravám dostane více než tři žáků a studentů Z Nového Města vysvědčení už 23. června „Týká se to druhé základní školy a gymnázia, kde …

Prázdniny o týden dříve

Kvůli opravám dostane více než tři žáků a studentů Z Nového Města vysvědčení už 23. června Týká se to druhé základní školy a gymnázia, kde plánujeme výstavbu propojovacího krčku mezi školami a školní jídelnou a také první základní školy, kde se bude realizovat oprava elektroinstalace,“ říká starosta Michal Šmarda.

Omezení provozu se ovšem vyhne školním družinám v první a druhé základní škole, které budou své služby poskytovat tak, jak je obvyklé, tedy až do 30. června.

My jsme už nějaké žádosti rodičů o umístění dětí do družiny v době volna zaregistrovali, ale plánujeme se jich zeptat ještě jednou, zda jejich zájem opravdu trvá,“ potvrdil stejnou nabídku ze strany první základní školy její ředitel Otto Ondráček. Tam, bude přes léto probíhat rekonstrukce elektroinstalace a ústředního topení.

Téměř pět stovek žáků druhé základní školy si prázdniny užije ještě o něco déle. „Školní rok budeme zahajovat až 5. září. Kolaudace stavby krčku je plánována na 2. září, takže děti nastoupí do školy později,“ vysvětlil Jan Krakovič. Studenti gymnázia začnou nový školní rok klasicky 1. září.

-red-