Noviny

Pondělní školská stávka

Rubriky: Noviny
/ Marek Homolka

Novoměstské školy se připojují k pondělní stávce.

Pondělní školská stávka

Do pondělní celodenní výstražné školské stávky se v různé míře zapojí všechny školy a školská zařízení v Novém Městě na Moravě. Z důvodu stávky bude v pondělí 27. listopadu plně přerušen provoz na všech pracovištích mateřské školy.

Vyučování nebude probíhat ani na obou základních školách. ZŠ na Vratislavově náměstí nabízí rodičům v naléhavých případech a v omezené kapacitě dohled nad žáky 1. stupně v době od 7:30 do 12:00 hod. V provozu nebude školní družina ani školní jídelna. U ZŠ Leandra Čecha bude v omezeném provozu pouze školní jídelna, která bude zajišťovat stravu cizím strávníkům a nahlášeným studentům z gymnázia. Na škole nebude probíhat výuka, v provozu nebude ani školní družina.

Ke stávce se připojují i zaměstnanci našich středních škol. Gymnázium Vincence Makovského zajistí pro žáky nižšího gymnázia alternativní výuku od 1. do 4. vyučovací hodiny, pro žáky vyššího gymnázia pak od 1. do 5. vyučovací hodiny. SOŠ Bělisko bude v tento den plně uzavřena, nebude probíhat teoretická ani praktická výuka a nebude poskytována strava ani ubytování.

DDM Nové Město na Moravě i ZUŠ Jana Štursy se k pondělní stávce solidárně připojují, ale v obou organizacích bude probíhat výuka i kroužky bez omezení.

NOVOMĚSTSKÁ KULTURNÍ ZAŘÍZENÍ
Tyršova 1001
592 31 Nové Město na Moravě
  • IČ: 00372854
  • DIČ: CZ00372854
  • Datová schránka: zdcsqvm
  • Registrační značka:: OÚ 3714-1491