Policie upozorňuje

Rubriky: Noviny
Veronika Teplá  Sdílet článek na nebo

Máme za sebou další týden mimořádných opatření v souvislosti s ochranou před virem, který k nám přišel z Čínského Wu-Chanu. Upozorňujeme, že městská policie se …

Policie upozorňuje

⚠️Platí přísný zákaz vycházet bez zakrytí úst a nosu. Použít lze roušku, nákrčník, šálu a podobně.

⚠️Pobývat na veřejně dostupných místech nejvýše v počtu dvou osob, s výjimkou členů domácnosti, výkonu povolání, podnikatelské nebo jiné obdobné činnosti a účasti na pohřbu.

⚠️Od 8:00 do 10:00 mohou v obchodech nad 500 m2 nakupovat pouze lidé starší 65 let. Pobyt mladších lidí v tomto čase je v obchodech přísně zakázán. Respektujte prosím snahu ochránit seniory před nebezpečím. Snažte se toto pravidlo dodržovat i v ostatních prostorách.

⚠️Až do odvolání jsou uzavřeny všechny školy. Týká se to středních, základních i mateřských škol. Informace o výuce sledujte na webu jednotlivých škol. Není vhodné navštěvovat školy bez předchozí domluvy.

⚠️Uzavřeny jsou i další instituce. Kulturní dům, muzeum, Dům dětí a mládeže, Městské lázně a Centrum Zdislava. Zaměstnance je možné kontaktovat telefonicky, případně elektronickou poštou.

⚠️Upozorňujeme též na omezení návštěv v DPS. Seniory mohou navštěvovat pouze blízcí pečující příbuzní, a to v nezbytně nutném rozsahu.

⚠️Na základě rozhodnutí Vlády ČR byla omezena provozní doba Městského úřadu. Veškerou agendu prosím vyřizujte elektronicky nebo telefonicky. Pokud je návštěva úřadu nezbytná, je možné přijít:
pondělí 8:00-11:00
středa 14:00-17:00
klienti budou odbaveni na podatelně MÚ.

⚠️Do nemocnice je možné vstupovat pouze hlavním vchodem. Každý návštěvník bude kontaktován hned při vstupu nebo vjezdu. Pokud to jeho zdravotní stav dovolí, bude požádán, aby návštěvu odložil a svůj problém konzultoval s lékařem telefonicky. Pacienti by měli telefonicky konzultovat i to, zda jim budou změněny termíny plánovaných zákroků. Po nezbytně nutnou dobu také nebude umožněna účast jakéhokoli doprovodu při porodu.

⚠️Městská hromadná doprava bude jezdit v prázdninovém režimu. Nebude možné nastupovat předními dveřmi a sedět v prvních třech řadách sedadel. MHD bude až do odvolání k dispozici zdarma. Dočasně bude zrušena zastávka MHD v nemocnici.

⚠️Žádáme všechny občany, aby dodržovali pravidla omezeného pohybu. Vyřizujte ve městě jen nezbytně nutné povinnosti. Vycházejte pouze s rouškou nebo jiným zakrytím úst a nosu. Dodržujte vzdálenost minimálně 2 metry od jiných osob.

 
Dotazník