Omezení ve Vysočina Aréně

Rubriky: Noviny
Aneta Linková  Sdílet článek na nebo

Vážení občané Nového Města a okolních obcí. Obracím se na vás jménem organizátorů dvou závodů Světového poháru v biatlonu ve Vysočina Areně s prosbou o shovívavost a …

Omezení ve Vysočina Aréně

Vážení občané Nového Města a okolních obcí.

Obracím se na vás jménem organizátorů dvou závodů Světového poháru v biatlonu ve Vysočina Areně s prosbou o shovívavost a toleranci s nezbytnými opatřeními, která nám stanovují současné pandemické podmínky hlavního hygienika ČR a ministerstva zdravotnictví při pořádání této mimořádné akce.

Organizační výbor Světového poháru s vědomím bezpečnostní rady města byl nucen uzavřít bezprostřední okolí Vysočina Areny, kam nyní mají přístup pouze akreditované osoby. Jejich akreditace byla vydána na základě negativního PCR testu. Všichni jsou následně v rámci opatřeních stanovenými mezinárodní biatlonovou unií pravidelně testováni.

Z tohoto důvodu není až do 14. března možný přístup do Vysočina Areny po cyklostezce od Medinu (budete ostrahou obráceni u vstupu do lesa nad parkovišti HTU) a cyklostezce Mercedeska (obráceni budete v úseku nad pumptrackem).

Původně jsme se snažili vynechat z oplocení areálu oblast okolo pumptracku. Ale s ohledem na vládní opatření z 26. února padlo během minulého víkendu po konzultaci s vedením města rozhodnutí o jeho uzavření pro jeho bezprostřední blízkost s prostorem závodiště a potenciálnímu riziku shlukování většího počtu osob na jednom místě.

Ještě jednou prosíme všechny o schovívavost se stanovenými opatřeními. K přístupu do lesa Ochoza prosím využijte stezku kolem Černého rybníka nebo přístup po naučné stezce kolem Koupaliště či po cestě do Zahradníkova koutu od Koupaliště. Obracím se na vás všechny s touto prosbou za celý organizační výbor.

Ing. Jiří Pošvář

vedoucí tiskového střediska Světového poháru v biatlonu

(autor od roku 1976 pokrýval zpravodajsky pro ČTK všechny významnější lyžařské a později biatlonové akce v Novém Městě. Od prvního SP v běhu na lyžích 1981 vedl pokaždé při všech světových pohárech tiskové středisko a je proto bezprostředně spjat se sportovním děním v Novém Městě. Byl 44 let sportovním redaktorem ČTK).