Ocenění významných osobností

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

V neděli 25. 9. ocenil starosta Michal Šmarda významné Novoměšťáky.

Ocenění významných osobností

Vedení Nového Města na Moravě vyznamenalo na galavečeru v neděli 25. 9. tři osobnosti – dlouholetou gymnaziální profesorku Janu Černou, podnikatele Josefa Černého a někdejšího starostu Jaromíra Černého.

Není to ocenění města, ale spíše poděkování za celoživotní práci a za to, co pro město tyto osobnosti udělaly, za stopy, které ve městě zanechaly. Týká se to všech tří, přestože jde o lidi velmi rozdílné, každý z nich má jiný životní příběh, každý se věnoval naprosto jiné práci,“ uvedl věc na pravou míru novoměstský starosta Michal Šmarda.

Jana Černá – někdejší gymnaziální profesorka, patriotka a ikona novoměstského společenského a kulturního dění. Má za sebou více než čtyřicetiletou pedagogickou praxi. Vždy se podrobně zajímala o dění v Novém Městě na Moravě

Josef Černý – novoměstský podnikatel a stavitel se podepsal pod takovými stavbami, jako je například autobusové nádraží, školní jídelna nebo mateřská škola v ulici Žďárská.

Jaromír Černý – amatérský historik, regionální publicista, bývalý starosta a novoměstský rodák.

S návrhem ocenit tři osobnosti přišlo město už potřetí. „Stala se z toho docela milá tradice. Letos k tomu navíc přibylo i poděkování organizátorům Mistrovství světa horských kol. Byla to natolik mimořádná akce, že si zasloužila zvláštní pozornost,“ dodal Šmarda.