Ocenění sportovci za rok 2016

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Nejúspěšnější sportovci a sportovní osobnosti Nového Města za rok 2016 se představili dne 16.6.2017 v 18:00 hodin na pódiu na Vratislavově náměstí v rámci městské slavnosti …

Ocenění sportovci za rok 2016

Nejúspěšnější sportovci a sportovní osobnosti Nového Města za rok 2016 se představili dne 16.6.2017 v 18:00 hodin na pódiu na Vratislavově náměstí v rámci městské slavnosti Nova Civitas, kde převzali ocenění z rukou starosty města Michala Šmardy.

Z došlých nominací a na doporučení Komise pro mládež, sport a volný čas udělila rada města ocenění v oblasti sportu a tělovýchovy za rok 2016 v kategorii „jednotlivec – žák“ Karolíně Špinarové za mimořádné sportovní výkony v biatlonu Sáře Zámečníkové za mimořádné sportovní výkony v atletice, v kategorii „jednotlivec – junior“ Viktoru Poláškovi za mimořádné sportovní výkony ve skoku na lyžích a Kateřině Pulgretové za mimořádné sportovní výkony v atletice, v kategorii „kolektiv – žáci“ družstvu žákyň 2. stupně ZŠ L. Čecha 860 Nové Město na Moravě za dosažení vynikajících výsledků v atletickém čtyřboji družstev.

V kategorii trenér ocenila rada města dva bývalé aktivní sportovce, současné trenéry a sportovní nadšence Rostislava Latzku za dlouholetou úspěšnou trenérskou činnost, zejména za výchovu úspěšných závodníků i mistru světa v žákovských a juniorských kategoriích ve skoku na lyžích a severské kombinaci a dále žijící ikonu fotbalového klubu SFK Vrchovina Karla Havlíka.

V kategorii významných osobností sportu rada města ocenila prezidenta Českého svazu biatlonu a předsedu SPORTOVNÍHO KLUBU NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ Jiřího Hamzu za jeho mimořádný přínos pro oblast sportu a tělovýchovy, zejména biatlonu.

Všichni ocenění si zaslouží náš obdiv za skvělou sportovní reprezentaci, ale i za šíření dobrého jména našeho města za jeho hranicemi.