Obnova kaštanů pokračuje

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Začala druhá etapa revitalizace parku na Vratislavově náměstí.

Obnova kaštanů pokračuje

Kácení začalo letos na jaře, kdy specializovaná firma poslala k zemi kaštany na Vratislavově náměstí. Stromy byly staré, zasazeny byly koncem 19. století a kvůli neodborným zásahům v minulosti byly v havarijním stavu. Reálně hrozil jejich pád. „Kaštany jsou obecně křehké stromy a tyto navíc opravdu nejsou v pořádku,“ říká správce městské zeleně Zdeněk Krejčí. Jak prokázal dendrologický průzkum, některé z kaštanů mají dokonce vyhnilé dutiny v kmenech.

Kácet se tentokrát bude u Horácké galerie. Za každý padlý strom ale bude vysazen nový, stejně jako tomu bylo při první etapě revitalizace parku. „Zasadíme kaštany, ale také lípy nebo tulipánovníky. To jsou druhy, které jsou doporučené a mají zajistit větší pestrost parku“, dodává Krejčí. Péčí o stromy ale práce nekončí. V plánu je zasadit záhon trvalek podél zídky u katolického kostela v zadní části parku.

Kácení a sázení má na starosti specializovaná firma, která také zajistí, aby se stromům dařilo, dobře se uchytily a vydržely na náměstí stejně jako jejich předchůdci, nebo déle.