Milostivé léto

Rubriky: Noviny
Aneta Linková  Sdílet článek na nebo

Od 28. října stát odpouští exekuční poplatky.

Milostivé léto

Od 28. října stát odpouští exekuční poplatky.
Akce vyhlášená státem má za cíl umožnit dlužníkům zbavit se vysokých exekučních poplatků, sankcí a úroků. Na dlužníkovi tak bude pouze zaplatit jistinu a 908 korun exekutorovi za uzavření exekuce. Máte čas jenom do 28. ledna, tak zbytečně neotálejte.

Milostivé léto lze uplatnit na dluh, který má dlužník vůči státu a obci, ale i jejich většinově vlastněným organizacím, jako jsou např. dopravní podniky, nemocnice, ČEZ, Pražská energetika, Pražská plynárenská, Mostecká bytová, Česká televize, Český rozhlas atp., a dále se akce týká i všech zdravotních pojišťoven. Netýká se naopak dluhů, které ještě nejsou v exekuci, nebo jsou už řešeny systémem oddlužení. Nevztahuje se také na exekuce vedené státem, ale pouze na ty, které má pod sebou soukromý exekutor.

Typické příklady exekucí, na které se milostivé léto vztahuje, jsou například exekuce na zdravotním pojištění, exekuce za nájemné u obecníc či městských bytů, dále nezaplacené poplatky vůči obci, pokuty za jízdu načerno v MHD, regulační poplatky u lékaře nebo dluhy na energiích
u společností se státní účastí. Návod, jak přesně postupovat, a příslušné formuláře najdete na webu nedlužím státu

 
Dotazník