Městské lázně si připomínají 5. výročí

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Rozhovor s ředitelem Jiřím Brychtou

Městské lázně si připomínají 5. výročí

Jak budete slavit výročí?

Výročí nám vychází na 14. listopadu, kdy oslavíme 5 let provozu. Bohužel to přišlo do doby, kdy bojujeme s epidemií. Ještě není jasné, jestli bude 14. listopadu otevřeno. Já se obávám, že ještě ne.

To vycházíte ze zkušeností z jara?

Ano. Nejdříve se otevřely školy a lázně a bazény přišly na řadu až poslední. Přitom vývoj epidemie dnes není nijak pozitivní.

Oslavy se tedy pravděpodobně posunou. Prozradíte nám alespoň, jaké máte plány?

Máme připravený program, který by měl představit všechny naše provozy. Každý týden bychom tematicky věnovali jednomu z nich. A pro návštěvníky máme přichystané malé dárky. Například když bude týden masáží, dostanete zdarma míchaný nápoj v našem Mokrém baru, ve fitness dostanete nápoj zdarma a tak podobně. Bohužel zejména z epidemiologických důvodů není možné upořádat nějakou velkou oslavu pro veřejnost. Takovým dárkem k pěti letům provozu lázní je možná i to, že jsme se rozšířili o správu nové Sportovní haly. Takže kdokoliv bude mít chuť zahrát si fotbal, basketbal, volejbal, házenou, florbal nebo se pokusit zdolat naši lezeckou stěnu, je možné podívat se na web hala.nmnm.cz. Tam jsou přehledně vidět všechny rezervace a také kontakty. Kontaktním pracovištěm je recepce v Městských lázních. Samozřejmě hala je v tuto chvíli také zavřená, ale věřím, že se brzy dočkáme jejího znovuotevření.

Jak budete výročí slavit se zaměstnanci?

Máme šestnáct kmenových zaměstnanců, z nichž deset je s námi od začátku, takže určitě oslava bude. Sejdeme se, dáme si oběd nebo večeři a mám pro ně připravený i nějaký dáreček. Za těch pět let nás navštívilo 548 tisíc lidí, z toho v saunovém světě bylo 111 tisíc, v bazénu 370 tisíc a ve fitku přes 40 tisíc. Zhruba 20 tisíc lidí bylo ve cvičebním sále. 20 088 hodin jsme měli otevřeno a každý den nás v průměru navštívilo více než 300 osob. Když se lázně plánovaly, počítalo se s tím, že denně přijde 200 lidí. Takže je vidět, že lázně byly dobrá investice.

Jak tohle výročí prožíváte vy?

Mám hlavně radost, že k nám chodí všechny skupiny obyvatel. Potkáte tu od nejmenších dětí pro seniory. A ti všichni chodí pravidelně několikrát týdně. Mluvil jsem takhle s paní, které bylo 90 let a chodí plavat několikrát týdně. Když u nás byl Světový pohár, tak do fitka chodili biatlonisté i cyklisté, všechno profesionální sportovci. Z toho je vidět, že lázně jsou opravdu pro každého. A to bylo od počátku jejich smyslem.

Jak si stojí lázně v konkurenci?

Dobře. Například ve Žďáru, kde je více obyvatel, mají zhruba stejnou návštěvnost. Jen se trochu lišíme v charakteru služeb. Ve Žďáru mají aquapark s tobogánem, tam se chodí lidé vyřádit. Naše lázně jsou spíš koncipované na relax, načerpání energie a zdravý životní styl.

A co tedy mohou návštěvníci dělat, když jsou Městské lázně i Sportovní hala uzavřené?

Do té doby, než budeme moci opět otevřít náš areál, budeme alespoň jednou týdně na našich stránkách lazne.nmnm.cz přinášet inspiraci, jak si udržet kondici doma a venku.