Noviny

Kulhavý neuspěl

Rubriky: Noviny
/ Kryštof Benoni

Světový pohár horských kol je za námi. Bohužel bez větších úspěchů českých jezdců.

Ve dnech 19. – 21. května hostila Vysočina Arena úvodní závody Světového poháru horských kol. Šlo o největší sportovní akci letošního roku v našem regionu, která přilákala současné hvězdy jízdy v terénu včetně českého želízka Jaroslava Kulhavého. Start bikové show obstaraly páteční závody v short tracku. Jde o divácky atraktivní novinku hromadného závodu na 30 minut. V mužské kategorii zvítězil německý biker Markus Schultze, na 2. místě dojel se ztrátou šesti sekund český reprezentant Tomáš Paprstka. V ženském poli se nejvíce dařilo Rakušance Lise Pasteiner, která zvítězila s náskokem jedné sekundy před Slovenkou Jankou Keseg. Třetí skončila česká bikerka Jana Tesařová. Sobotní program odstartovaly závody mužů do 23 let. Nejrychlejší v nich byl norský reprezentant Petter Fagerhaug. Na 2. místě dojel Lotyš Martins Blums a třetí byl Dán Sebastian Fini Carstensen. Nejlepším Čechem byl 37. Matěj Průdek. V závodě žen opět zazářila dánská závodnice Annika Langvad, kterou na stupních vítězů doprovodily druhá Němka Sabine Spitz a třetí Švýcarka Linda Indergand. V závěrečný den se nejprve rozjel peloton žen do 23 let se suverénní Američankou Kate Courtney. Druhá Britka Evie Richards zaostala o 1:50 min., třetí skončila Švýcarka Sina Frei s mankem více než tří minut. Vrchol úvodního dílu SP pak patřil elitními závodu mužů. Nejlepší formu v něm ukázal Švýcar Nino Schurter, který v Novém Městě triumfoval již popáté. Druhé místo připadlo Španělu Davidu Valero Serrano a bronzovou příčku bral Francouz Julian Absalon. Jaroslavu Kulhavému závod vůbec nevyšel, dokončil jej na 55. místě. Nejlepším z Čechů tak byl 27. Jan Škarnitzl.-mah-, -mtb-