Jak zlepšit život v Novém Městě?

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Hlasujte o nejlepší projekt z participativního rozpočtu

Jak zlepšit život v Novém Městě?

Celé léto mohli lidé posílat své návrhy na to, jak zlepšit život v Novém Městě na Moravě. V rámci takzvaného participativního rozpočtu vyčlenilo město 250 tisíc korun, o jejichž využití mohou rozhodnout sami občané. Jednotlivé projekty jsou k vidění na webu zapojse.nmnm.cz.
Je zde například návrh pro odpočinkovou zónu pro mladé lidi, koupací molo na břehu Černého rybníka nebo zbudování relaxační zóny mezi Billou a Městskými lázněmi. Po registraci je možné na portálu zapojse.nmnm.cz zhlédnout všechny projekty podrobně. Přiložena je i mapka Nového Města s vyznačením umístění jednotlivých návrhů. Hlasovat o tom, který projekt je nejvhodnější, mohou lidé od 1. září tamtéž. Samotné hlasování skončí 29. října. O zařazení vítězného projektu do rozpočtu města se pak postarají zastupitelé. „Jsem moc rád, že se sešlo tolik podnětů, samotného mě to překvapilo. Zatím nevím, pro který projekt budu hlasovat. Líbí se mi opravdu všechny,“ říká starosta Nového Města Michal Šmarda.
Některé projekty nebyly do konečného seznamu zařazeny. Podle Šmardy to ale není tím, že by byly špatné, ale prostě nevyhovují zadání. Jsou buď příliš nákladné a jejich realizace by převýšila určenou částku 250 tisíc, nebo se s nimi už počítá v rámci standardního rozpočtu.