Hudebníci z Velké Británie podpoří Portimo

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Benefiční koncert se koná v sobotu 15. července v KD

Hudebníci z Velké Británie podpoří Portimo

V sobotu 15. července 2017 vystoupí ve velkém sále novoměstského kulturního domu na sedmdesát mladých hudebníků z Velké Británie, kteří tvoří CAMBRIDGE UNIVERSITY MUSICAL SOCIETY SYMPHONY ORCHESTRA. Koncert je benefiční, jeho výtěžek podpoří sociální služby a programy Portimo. Koncert začíná v 19 hodin a vstupenky je možné zakoupit na místě za 100 Kč. Na programu bude Symfonie č.4 Petra Iljiče Čajkovského a Somerset Rhapsody, jejímž autorem je Gustav Holst. Koncert pořádá Portimo, o.p.s., ve spolupráci s Novoměstskými kulturními zařízeními a The Prague Concert Co s.r.o.

Cambridge University Musical Society (CUMS) hraje významnou roli na britské hudební scéně už téměř 170 let. Snaží se dávat dohromady výjimečné hudebníky z Cambridge a vytvářet pro ně řadu jedinečných příležitostí, např. spolupracovat s profesionálními sólisty a význačnými dirigenty nebo koncertovat v takových místech, jakými jsou např. King´s College Chapel, Katedrála v Ely nebo West Road Concert Hall. Také mladým hudebníkům nabízí možnost získat dirigentskou zkušenost, koncertovat, účastnit se soutěží v komponování a vystupovat v zahraničí. CUMS Symphony Orchestra tvoří nejlepší studenti – instrumentalisté z Cambridge.  
Letošní letní koncerty v České republice provede CUMS Symphony Orchestra pod taktovkou Johna Tothilla, který v současné době studuje hudbu na Clare College. Než přišel do Cambridge, byl prvním klarinetistou National Youth Orchestra of Great Britain. Věnuje se hře na klarinet i dirigování, získal několik prestižních ocenění.