Hrabě Monte Crazy

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Novoměstská kapela uspěla v celostátní soutěži. Kvůli koronaviru si ale nezahraje.

Hrabě Monte Crazy

Jak jste se vlastně dali dohromady?

Vznikli jsme na přelomu roku 2018 a 2019. Dohodli jsme se se zpěvákem Pavlem Marečkem, že bychom mohli dát něco dohromady. Na celkový počet 5 členů jsme se dostali asi v březnu 2019 a začali jsme zkoušet. Zkoušíme ve Žďáře nad Sázavou.

Jak by se dal popsat styl, který hrajete?

Je to těžká alternativa. Říkáme tomu spaghetti rok nebo karnevalový pop. Je to taková zvěřina. Hudbu dělám já se zpěvákem Pavlem Marečkem a hodně záleží na tom, co zrovna posloucháme. Myslím, že nás hodně inspiruje kapela První hoře a Hentai Corporation. Ze zahraničních to jsou třeba Tool. Přinesu nápad, co mám na piano, často k tomu napíšu i basu a pak společně doděláváme zbytek.

Ty sám studuješ klavír na brněnské konzervatoři. Tam se hraje klasika. Je pro tebe hraní v kapele odreagování nebo to má ještě jinou roli?

Řekl bych, že je to pro mě hlavně možnost, jak vypustit páru. Beru to jako odpočinek.

A jak se na tvoje působení v alternativní rockové kapele dívají profesoři?

Vlastně ani nevím, jestli o kapele vědí. Měl jsem dříve učitelku na klavír, která to vyloženě neměla ráda. Myslím, že na konzervatoři by se to setkalo s mírným přijetím, a potom, když by si to poslechli, tak by to vyvolalo odpor. Ale vážně nevím, musel bych se zeptat.

Přestože hrajete teprve dva roky, zaznamenali jste velký úspěch v soutěži kapel Skutečná liga, která má za cíl objevit nové talenty.

Ano, to je pravda. Soutěž byla tříkolová a hodnotila se kvalita živého hraní. Nám se podařilo uspět ve všech kolech a nakonec i vyhrát. Bylo to skvělé. Porotcům se podle všeho nejvíce líbil zpěv našeho zpěváka Pavla Marečka. Vyhráli jsme celou řadu cen. Je ale trochu nešťastné, že většinu z nich si možná nebudeme moci vyzvednout. Vítěz totiž dostal smlouvy na celou řadu koncertů po republice, nahrávání v profesionálním studiu a možnost natočit videoklip. Kvůli koronavirové epidemii ale koncerty odpadly a pochybuji, že příští rok s námi bude někdo počítat. To už totiž bude další kolo a další vítěz. Ještě uvidíme, jak to dopadne s tím videoklipem. Nahrávání ve studiu ale oželíme, protože máme možnost nahrávat u přátel ve Žďáře nad Sázavou. Aktuálně pracujeme na nové desce.

Koronavirus přišel v hodně nevhodnou dobu, že?

To tedy ano. Kapela se začala rozjíždět, měli jsme nasmlouvány koncerty na toto léto a vypadá to, že si nakonec nezahrajeme nikde. Je to velká škoda. Nejvíc by mě mrzelo, kdybychom nemohli hrát na festivalu v Jimramově, to je moje srdcová záležitost. Uvidíme, snad se do té doby situace změní.