Hodně štěstí, milí deváťáci!

Rubriky: Noviny
Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Poslední červnové dny bývají ve školách zasvěceny rozdávání vysvědčení a loučení žáků se svými učiteli před odchodem na dva měsíce letních prázdnin. Dojemné chvíle při …

Hodně štěstí, milí deváťáci!

Poslední červnové dny bývají ve školách zasvěceny rozdávání vysvědčení a loučení žáků se svými učiteli před odchodem na dva měsíce letních prázdnin. Dojemné chvíle při loučení zažívají především žáci 9. ročníků, pro které zaklapnutím dveří základní školy končí důležitá etapa jejich života. Na I. ZŠ se proto již tradičně loučí s vycházejícími žáky slavnostním vyřazováním ve velkém sále kulturního domu. V průběhu večera nechybí pestrá vystoupení, videoprojekce a zajímavosti ze zákulisí jednotlivých tříd, milá slova starosty Michala Šmardy a ředitele školy Otto Ondráčka. Z rukou hostů a třídních učitelů žáci obdrží nejen zasloužená vysvědčení, ale i šerpy, pamětní listy a dárek. Všichni si najednou uvědomují vážnost chvíle a v očích žáků, rodičů i učitelů se mnohdy objeví nejedna slza.

Věříme, že deváťáci, kteří se po prázdninách rozletí do světa, si občas vzpomenou na těch krásných devět let svého života na základní škole, na své spolužáky a učitele. Přejeme svým absolventům, aby se jejich život ubíral tím správným směrem.

I. ZŠ