Fotbalisté Vrchoviny jsou mistry divize

Rubriky: Noviny
/ Kryštof Benoni

Historický postup je potvrzen

O postupu novoměstského týmu definitivně o tom rozhodlo 28. kolo soutěže. Jistotu dala celku z Nového Města sobotní remíza druhého Žďáru s Tasovicemi. I tak svěřenci trenéra Richarda Zemana při domácí rozlučce se sezonou rozstříleli poslední Třebíč. Čtyřmi zásahy se o to postaral Kamil Skalník, který byl zároveň se svým bratrem Michalem vyhlášeni nejlepšími hráči zápasu. Kamil se 17 brankami (15 na jaře) o jedinou předskočil Michala Dočekala a přebírá kanonýra týmu.

Již ve 4. minutě otevřel Skalník skóre zápasu, kterým tak načal své střelecké galapředstavení, po otočce na hranici 16 vypálil k pravému kolíku – 1:0. Jedinou slabší chvilku domácích Třebíč ve 26. minutě potrestala gólem Benceho – 1:1, který propálil vše před s sebou. Minutu před pauzou přišel ve vápně faul na pronikajícího Zbytovského a Kamil Skalník z penalty vrátil domácím barvám vedení – 2:1.

Ve druhé půli už na hřišti skutečně existovalo pouze jedno mužstvo. Další dvě branky přidal neudržitelný Kamil Skalník, kde fungovala souhra s bratrem Michalem a jednou se trefil právě i jeho bratr Michal. Na konečných 6:1 uzavíral minutu před koncem stoper Smetana. Od vyššího debaklu hosty zachránil vynikající Rychetský v brance Třebíče, který chytil pět branek.

Poté již znělo VRCHOVINA arénou MISTŘI !!! MISTŘI !!! MISTŘI !!! Nové Město po osmi sezonách v divizi, když ani jednou tuto soutěž neopustilo, dostává právo postoupit do třetí nejvyšší soutěže MSFL. Domácí fanoušci se tak  mohou těšit na týmy,  jako je MFK Vítkovice nebo MFK Frýdek-Místek.