Důležité informace

Rubriky: Noviny
Veronika Teplá  Sdílet článek na nebo

Tento týden spatřil hlavně přípravě na postupné rozvolňování opatření, kterými se vláda snaží bojovat proti nebezpečí nákazy. 👍 Podařilo se vybavit sociální služby, školy, školky …

Důležité informace

Tento týden spatřil hlavně přípravě na postupné rozvolňování opatření, kterými se vláda snaží bojovat proti nebezpečí nákazy.
👍
Podařilo se vybavit sociální služby, školy, školky i další organizace dostatečným množstvím dezinfekce, roušek, štítů i dalších nezbytných prostředků.
😉
Společné zásobování zafungovalo skvěle a podařilo se nám tak vyhnout předraženým nákupům, které bohužel na některých místech naší republiky způsobily velké ztráty.
🏫
Městský úřad již funguje v běžném režimu. Jen nadále prosíme, abyste vždy, když je to možné, využili možnosti poslat e-mail nebo si s přílišným úředníkem zavolat a domluvit se na dálku.
‼️🙇‍♀️💁‍♀️9️⃣
Od pondělí 11.5. se otevřely naše základní školy pro žáky 9. tříd. Hlavním cílem výuky bude především příprava na přijímací zkoušky na střední školy.
V pondělí 11.5. se otevřel poslední ročníky i střední školy. Zde je cílem hlavně příprava na maturitu a závěrečné zkoušky.
Školní výuka bude probíhat za přísných hygienických omezení. Je důležité, aby si děti sebou do školy přinesly roušky. Raději i náhradní. Nadále je potřeba dodržovat všechna omezení a vyhýbat se přímému kontaktu s ostatními lidmi. Všichni žáci, kteří se zúčastní školního vyučování mohou využít i jídelny a objednat si oběd. 👍🥘🍲
‼️
Žáci 1. stupně základních škol budou moci do školy chodit od 25.5.
🎼🎷🎸
Od pondělí 11.5. se děti vrátily i do Základní umělecké školy. Prozatím bude možné navštěvovat individuální výuku v hudebním oboru. Od 25. 5. pak budou otevřeny všechny obory s hromadnou výukou.
I v Základní umělecké škole budou platit hygienická pravidla a je třeba mít roušku neb o jinou ochranu obličeje.‼️
👨‍👧‍👧
Mateřská škola bude plně otevřena od pondělí 18.5.🔆, do té doby je možné dohodnout pobyt ve školce pouze pro děti z vyjmenovaných profesí nezbytných pro fungování zdravotnického a sociálního systému.
‼️Od 18.5. bude probíhat výuka na všech pracovištích mateřské školy. Na Drobného, na Žďárské, ve Slavkovicích i v Pohledci. Všechny děti mohou přijít do školky, na kterou jsou zvyklí. Není úplně jisté, že budou ve stejné třídě, ale určitě mohou počítat s tím, že se setkají s kamarády ve své školce.👭👫
I ve školce bude zajištěno školní stravování.👍🍲
🎸🏃‍♀️🏑
Dům dětí a mládeže zajistil sportovní a hudební kroužek také od pondělí 11.5. Jak bude probíhat právě ten váš kroužek se musíte poradit s vedením Domu dětí a mládeže. Sportovní kroužky se budou konat zejména ve venkovní prostorách – na hřišti nebo v přírodě.🌞 Další kroužky budou otevírány dle zájmu rodičů a vývoje situace.
💁‍♂️
Provoz Centra Zdislava bude obnoven od 25.5. Do té doby je samozřejmě možné po dohodě s paní ředitelkou zajistit individuální služby pro klienty, kteří je nezbytně potřebují.
👨‍🦳👵
V Novoměstských sociálních službách trvají omezení návštěv u našich starších sousedů, ale postupně je možné navštěvovat své blízké častěji. Na návštěvu je potřeba se domluvit s paní ředitelkou Novoměstských sociálních služeb.😉
🏛
Od pondělí 11.5. je opět otevřelo i Horácké muzeum.
📚Knihovna otevře až v pondělí 25.5. neboť v ní probíhá rekonstrukce. 🤗Knihovnice se už moc těší, až se čtenářům pochlubí novými prostorami.
🎤🎬🥁🎭
Od stejného data by se měly začít konat i menší akce v kulturním domě – například kino, Expediční kamera nebo Chytrý kvíz.
🏊‍♀️‼️
V Městských lázních je možné od pondělí 11.5. zacvičit ve fitness centru, zajít si na masáž nebo relaxační koupel. Menší skupinky mohou využít i cvičící sál. Otevřeno bude zatím jen 16:30-19:30 pro maximálně 10 osob. Návštěva je možná pouze po předchozí ☎️ telefonické domluvě a je potřeba dodržovat hygienická omezení. Přesně vám je vysvětlí pracovníci lázní po telefonu.

🌤🥤🍺
Od pondělí se otevřely také zahrádky restaurací a kaváren.
👵📞
Senioři a lidé s různými omezeními mají samozřejmě nadále možnost zavolat na číslo 602 555 156.👍