Domácí hospic Vysočina – Přidejte se k nám

Rubriky: Noviny
Veronika Teplá  Sdílet článek na nebo

Domácí hospic Vysočina připravil na prázdniny projekt Přidejte se k nám”, kterým chce připomenout, že už dvacet let poskytuje pomoc umírajícím a podporu jejich rodinám. …

Domácí hospic Vysočina – Přidejte se k nám

Domácí hospic Vysočina připravil na prázdniny projekt Přidejte se k nám”, kterým chce připomenout, že už dvacet let poskytuje pomoc umírajícím a podporu jejich rodinám. “S hospicem můžete běhat, chodit, jezdit na kole, nechat svůj vzkaz na zdi přání nebo jít na koncert, nebo se k nám přidat a stát se dobrovolníkem nebo pravidelným dárcem. Především jsme však chtěli, aby se všichni, kteří se k nám přidají, o prázdninách bavili a byli spolu se svými blízkými,” vysvětluje ředitel hospice Petr Hradil.

Nejviditelnější aktivitou je zeď vzkazů – Než umřu, tak bych si přál, která je inspirovaná celosvětovým projektem Before I die. Ten vyzývá lidi, aby přemýšleli o své smrtelnosti a vážili si věcí, na kterých jim záleží. Vzkazy, které lidé píší na zeď na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě je možné prohlédnout si také na facebooku hospice.

Další z prázdninových akcí je Běh pro hospic s Martinou Sáblíkovou. “Rozhodli jsme se nepořádat hromadný běh, ale chtěli jsme dát běžcům možnost, aby si sami zvolili délku trasy a termín běhu. Máme však připravenou lahůdku pro všechny, kteří by si chtěli pořídit startovní fotografii. Od 15. srpna bude na Vratislavově náměstí fotostěna s naší patronkou Martinou Sáblíkovou, kde si můžete udělat fotku na památku,” láká běžce Petr Hradil.

Do všech obcí v okrese Žďár nad Sázavou se již brzy rozjedou dobrovolníci, kteří povezou zvláštní vydání zpravodaje ke 20. výročí Domácího hospice Vysočina a další propagační materiály. “Snažili jsme se udělat i nějakou rodinou akci, kterou chceme motivovat k cestě na kole, autem, pěšky nebo třeba na koloběžce,” doplňuje ředitel hospice. Aktivita nazvaná Prázdniny s hospicem je i nadále otevřená pro registraci dobrovolníků.

Dvacáté výročí Domácího hospice Vysočina vyvrcholí narozeninovýcm koncertem Hradišťanu a Jiřího Pavlici, se speciálním hostem, novoměstským mužským pěveckým sborem Novocantus. Benefiční koncert pro hospic se uskuteční v neděli 23. srpna od 16:00 na nádvoří Horácké galerie. Vstupenky na koncert jsou již nyní v předprodeji v Informačním centru v Horáckém muzeu za jednotnou cenu 500,- Kč.
Souběžně s akcí Přidejte se k nám běží také sbírka na podporu činnosti Domácího hospice Vysočina.

A začátkem srpna se můžete virtuálně přidat k cestě Petra Hladíka z Nového Města na Moravě na Sněžku. I výtěžek z této akce podpoří činnost hospice.