Do čeho budeme investovat?

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Skončilo investiční období, které město zahájilo v roce 2010. Zastupitelé na semináři debatovali o tom, co bude dál.

Do čeho budeme investovat?

Před deseti lety zastupitelé schválili ambiciózní investiční plán. Město se v něm zavázalo vybudovat Městské lázně, Sportovní halu, nové prostory ZUŠ, vylepšit biatlonový areál a opravit páteřní komunikace. Letos bude možné po dostavbě Sportovní haly odškrtnout poslední položku. Jedna epocha tak končí a nabízí se otázka, co bude dál.

Přípravě nové investiční koncepce se v lednu věnovali zastupitelé na jednom z pravidelných seminářů. Za důležité označili hned několik projektů. Jedním z nich může být vybudování nové smuteční síně, protože současné prostory za kulturním domem jsou pro mnoho lidí nedůstojné. Jako vhodné místo se jeví pozemek za katolickým hřbitovem. Žádoucí je prý také nové fotbalové hřiště, kde by mohli novoměstští fotbalisté, bojující ve třetí lize, trénovat. Velkou rekonstrukci potřebuje Masarykova ulice. Vzniknout by zde měly mimo jiné dva kruhové objezdy, které by přispěly k celkovému zklidnění dopravy. Postupně je také třeba rekonstruovat infrastrukturu na Brožkově kopci a Betlémě.

Jak podotýká starosta Michal Šmarda, jedná se zatím jen o první návrhy. „Zastupitelé se letos v této věci sejdou ještě minimálně dvakrát, abychom pečlivě prodiskutovali a zvážili, co je opravdu potřeba udělat.“ Plán by rád prodiskutoval i s veřejností, aby lidé dostali možnost přijít se svými nápady. Dá se tedy očekávat, že projektů bude přibývat. „Já cítím, že tyto první projekty jsou potřebné. Smuteční síň je pro ostudu, Masarykova ulice je dnes nebezpečná a fotbalisté také zaslouží podporu. Za sebe bych do seznamu ještě přidal rekonstrukci Horáckého muzea,“ dodává Šmarda.