Diakonie pomáhá lidem s Alzheimerem

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

V České republice je podle odhadů České alzheimerovské společnosti více než 150 tisíc lidí s tímto onemocněním.

Diakonie pomáhá lidem s Alzheimerem

V České republice je podle odhadů České alzheimerovské společnosti více než 150 tisíc lidí s tímto onemocněním. O třicítku z nich se stará Diakonie České církve evangelické v Domově se zvláštním režimem v Myslibořicích. Své služby ale rozšíří i v Novém Městě.

Naším cílem je vybudovat v Novém Městě Domov se zvláštním režimem. Tato služba zde v současné době chybí a podle údajů zdejších sociálních služeb by takovou pomoc aktuálně potřebovalo asi dvacet lidí,“ odůvodňuje záměr Diakonie ředitelka Domova v Myslibořicích Michaela Grmelová. Zahájení náročné stavby je podmíněno získáním dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí. V letošním roce se chce Diakonie v Novém Městě věnovat osvětě problematiky Alzheimerovy nemoci a jiných druhů stařeckých demencí. „Připravujeme sérii setkání, na kterých se lidé dozvědí o nejčastějších příznacích onemocnění, jeho průběhu, ale chceme také poradit rodinám, jak se vyrovnat s tím, že někdo z jejich blízkých trpí touto nemocí,“ prozradila dále Michaela Grmelová.

První letošní setkání, na kterém se budete moci dozvědět více informací o práci Domova v Myslibořicích a také základní informace o Alzheimerově nemoci, se uskuteční v úterý 21. února 2017 od 9:30 v presbyterně evangelického kostela v Novém Městě na Moravě.