Děkujeme!

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

V Horácké galerii je nový klavír, přijďte na koncert

Děkujeme!

Zveme Vás na koncert u příležitosti uvedení nového klavíru do Horácké galerie. Minulý rok vyvrcholila potřeba zajistit do výstavních prostor Horácké galerie nový klavír, který by lépe odpovídal technickým a hudebním požadavkům na dokonalejší interpretaci hudebních děl. Náš pěvecký sbor se rozhodl být v této záležitosti aktivní a převzal záštitu nad sbírkou, která by vedla k zakoupení tohoto nástroje. Bylo vybráno koncertní křídlo značky C.Bechstein – model T186 v ceně 609 000,- Kč. V minulých měsících jsme nejenom my, ale i další nadšenci této akce oslovili řadu společností, jedinců a firem, včetně města Nového Města na Moravě a poprosili jsme je o finanční pomoc tomuto záměru. Velkou satisfakcí pro nás všechny je fakt, že 5.února byl nový klavír do Horácké galerie instalován.

Upřímně děkujeme všem laskavým dárcům, kteří přispěli na zakoupení tohoto výjimečného nástroje. Velice si Vaší podpory vážíme.

Zveme všechny na slavnostní inaugurační koncert “Děkujeme!”, který proběhne 10. března v 17:00 hodin v podkroví Horácké galerie. V programu vystoupí mužský pěvecký sbor Novocantus, nejlepší současní ale i bývalí studenti ZUŠ Jana Štursy a další profesionální hudebníci.

MUDr. Václav Peňáz. Předseda pěveckého sboru Novocantus