Charitativní ples pro novoměstskou nemocnici

Rubriky: Noviny
Aneta Linková  Sdílet článek na nebo

Jediný ples, do kterého se letos můžete zapojit Pandemická situace letošní plesové sezóně nepřeje. Přesto je zde ples, do kterého se můžete zapojit. I když …

Charitativní ples pro novoměstskou nemocnici

Jediný ples, do kterého se letos můžete zapojit

Pandemická situace letošní plesové sezóně nepřeje. Přesto je zde ples, do kterého se můžete zapojit. I když samozřejmě trochu jinak než v plesových šatech a na tanečním parketu. Organizátoři tradičního Charitativního plesu, žďárské firmy DEL, Hettich, Gremis a Tokoz hlásí, že čtvrtý ročník bude! A když už se letos nemůže tancovat, tak chtějí alespoň pomoci. Připravili tedy veřejnou sbírku, která v rámci letošního „speciálního“ ročníku směřuje pomoc Nemocnici Nové Město na Moravě.

Hlavním cílem Charitativního plesu bylo vždy i pomáhat. „Mrzí nás, že se letos společně nesejdeme na tanečním parketu. I proto jsme se rozhodli realizovat alespoň tu bohulibou část našich plesových aktivit,“ vysvětluje výkonný ředitel společnosti DEL Jiří Kabelka. Jeho kolega Oldřich Pól z firmy Hettich dodává: „Kam směřovat podporu bylo jasné hned. V dnešní složité době je logické, že chceme pomoci právě naší nemocnici v Novém Městě.“ Firmy se tedy dohodly, že dají dohromady dar ve výši 100 tisíc korun a zároveň zorganizují veřejnou sbírku, do které se může zapojit každý. Vybrané peníze pak budou směřovat na pořízení matrací proti proleženinám a na IT vybavení jednotky intenzivní péče oddělení chirurgie.

„Velice si vážíme toho, že na nás firmy z regionu myslí. Díky finančnímu daru budeme moci zvýšit kvalitu poskytované péče a také zlepšit komfort našich pacientů. Speciální matrace uleví dlouhodobě nemocným, kteří jsou hospitalizováni na Oddělení dlouhodobě nemocných, třeba právě po prodělaném onemocnění Covid-19,“ říká ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková. Podle ní je situace pro nemocnici i pro zdravotníky vážná. „Za rok 2020 prošlo naší akutní péčí téměř 600 pacientů s covidem a 250 našich zdravotníků covidem onemocnělo. Smutný primát zatím drží listopad, kdy bylo u nás hospitalizováno s covidem 115 lidí,“ přibližuje pandemickou situaci v číslech ředitelka Palečková. Pomoc prostřednictvím „plesové“ sbírky tedy vítá.

A jak bude možné přispět? To vysvětluje Vladimír Chládek, ředitel společnosti Tokoz: „Pro sbírku jsme zřídili zvláštní účet. Ten bude pro příspěvky z řad veřejnosti otevřen od začátku března do poloviny dubna.“ Podle něj se následně sbírka vyhodnotí pod dohledem krajských úředníků a vybrané peníze budou společně se stotisícovým darem od firem předány nemocnici. Ředitel společnosti Gremis Miroslav Štola pevně věří, že se lidé do sbírky zapojí: „Podpořme naši nemocnici. Zvlášť v této podivné době si udělejme alespoň malou radost tím, že přispějeme na dobrou věc. A to tam, kde je to potřeba a v místě, kde žijeme.“

Charitativní ples je tradiční součástí žďárské plesové sezóny. Vrcholem této společenské události je každoroční charita určená neziskovkám v sociální či zdravotní oblasti. Výtěžek z plesu tak v minulosti putoval například do společnosti Popálky, pomáhající lidem po úrazu popálením, Domácímu hospici Vysočina, nebo Klubu „Úsměv“, jenž se věnuje pomoci dětem se zdravotním postižením. Přímo na tanečním parketu to chtějí firmy znovu „roztočit“ přesně za rok, a to 5. února 2022.

Veřejná sbírka „Sbírka Charitativního plesu“ bude otevřena od 1. 3. do 18. 4. 2021.

Vaše příspěvky směřujte na zvláštní účet: 217 500 313 / 0300