Váš příběh: Poctivý nálezce

Rubriky: Noviny
Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Vážené čtenáři, do redakce nám přišel milý dopis a tak jsme se rozhodli jej zveřejnit. Kdybyste měli sami nějaký příběh, o kterém si myslíte, že …

Váš příběh: Poctivý nálezce

Vážené čtenáři, do redakce nám přišel milý dopis a tak jsme se rozhodli jej zveřejnit. Kdybyste měli sami nějaký příběh, o kterém si myslíte, že by stál za zveřejnění, neváhejte. Pište na noviny@nmnm.cz, nebo na krystof.benoni@nmnm.cz.

 

Hezké čtení a pěkný den, vaše redakce.

 

….. Byla jsem na dovolené nedaleko Nového Města.

Dne 19.4.2016 mně zazvonil mobilní telefon. Protože už potřebuji na čtení brýle, zalovila jsem v batohu, který jsem si postavila na trávník poblíž obchodního domu Billa, vytáhla jsem brýle i mobilní telefon, zapnula jsem batoh a pokračovaly jsme se sestrou směrem k ubytování. Až na chatě jsem zjistila, že jsem zřejmě při této manipulaci vytratila fotografický aparát. Proto jsme se druhý den ráno šly zeptat do Billy, do Turistického informačního centra a na Ztráty a nálezy, jestli náhodou někdo můj fotografický aparát nenašel a nevrátil. Bohužel, ale bez výsledku.

Asi za tři hodiny mně telefonoval můj přítel z Brna s dotazem, jestli jsem náhodou neztratila fotografický aparát. Překvapení z tohoto dotazu bylo obrovské, protože jsem se mu o ztrátě nepochlubila. Informoval ho osobně náš známý pan Hrnčíř, který bydlí v Ořešíně, což je asi 10 km od Brna.

Fotografický aparát našel Jakub Havlíček s přítelkyní. Ten chlapec si dal velkou práci, aby mě jako majitelku fotoaparátu vypátral.

Záhada, jak se mu to podařilo se vysvětlila takto: můj přítel jezdí už několik let každoročně do Ořešína na velikonoční turnaj ve stolním tenise a protože mu hra jde skvěle, pravidelně vyhrává a odnáší si diplomy. No a já tam zase ty diplomy fotím. Takže při prohlížení fotografií narazil Jakub i na fotografie diplomů, na kterých je uveden jako pořadatel akce Sokol Ořešín a jeho předseda pan Miloš Hrnčíř. Jakub tedy kontaktoval pana Hrnčíře a společně záhadu vyřešili.

Dále už šlo všechno jako na drátku. Přítel mně dal telefonní číslo paní Havlíčkové a s ní jsme se domluvily na předání fotoaparátu. Měla jsem obrovskou radost, protože těch fotografií bylo opravdu hodně a jejich ztráta by mě moc mrzela. Osobně jsem tedy Jakubovi a jeho přítelkyni poděkovala a trošku jsem je i odměnila, protože s takovou poctivostí jsem se ještě nesetkala.

Radka Scavinová

 

Na titulní fotografii je vyfocen poctivý nálezce.