Advent v Novém Městě

Rubriky: Noviny
Kryštof Benoni  Sdílet článek na nebo

Co všechno se chystá v Novém Městě a kam bude možné přijít načerpat vánoční atmosféru? Vybrali jsme několik zajímavých akcí. V sobotu 30. listopadu zahájíme na …

Advent v Novém Městě

Co všechno se chystá v Novém Městě a kam bude možné přijít načerpat vánoční atmosféru? Vybrali jsme několik zajímavých akcí.

V sobotu 30. listopadu zahájíme na Vratislavově náměstí advent. Začátek je plánován v 15:00, konec organizátoři odhadují v 19:00. Slavnost zahájí koncert novoměstských pěveckých sborů. Od 16:00 vystoupí nevidomý zpěvák a klavírista Honza Jareš. Slavnostní odhalení nového betlému se uskuteční v 17:15, poté zahraje Tomáš Kočko a orchestr. Vánoční strom se rozsvítí v 18:00. Těšit se samozřejmě můžeme na doprovodný program, Ježíškovu poštu v Horáckém muzeu i zvoničku štěstí Nadačního fondu NMNM.

První adventní neděli se od 14:00 uskuteční u evangelické fary 15. ročník tradičního dobročinného jarmarku.

Navštívit můžete stánky neziskových organizací, kde bude fair trade zboží, dětská tržnice, rukodělné výrobky, adventní i vánoční dekorace a dobroty, punč pro děti i dospělé a horké polévky. Tradiční koncert s adventní tematikou se uskuteční 4. prosince od 17:00 v evangelickém kostele.

5. prosinec už patří Mikulášovi a čertům. V Horácké galerii i Horáckém muzeu začínají totiž Čertohrátky. 11. prosince od 17:00 bude hrát v kulturním domě dechový orchestr ZUŠ a 13. prosince můžete dohnat resty a nakoupit dárky na tradičním vánočním trhu na Vratislavově náměstí. Začátek je v 8:00. Ve stejný den také probíhá jarmark v Horáckém muzeu. Tam najdete hlavně vánoční ozdoby a dekorace všeho druhu v duchu místních tradic, vyráběné přímo na místě. Výtvarnou dílnu povedou Chaloupky o.p.s. V pátek 20. prosince v 18:00 vystoupí v kulturním domě Bystřická kapela a 23. prosince už se můžeme těšit na novoměstské skauty. Ti nám již tradičně přinesou Betlémské světlo, a to v 18:00 na Vratislavovo náměstí. A jak je jejich dobrým zvykem, zazpívají i koledy. Na Štědrý den bude v 16:00 katolická mše a po skončení bohoslužeb tradiční troubení z věže kostela. A potom už jen kapr a Ježíšek!