Adam Červinka vybojoval stříbro na ME atletů do 18 let

Rubriky: Noviny
/ Marek Homolka

Novoměstský atlet si v Bánské Bystrci připsal životní úspěch.

Student novoměstského gymnázia Adam Červinka si na atletickém ME do 18 let, které se v termínu 18.–21. července konalo v Bánské Bystrici, připsal životní úspěch. V běhu na 2 000 m překážek vybojoval stříbrnou medaili. Nadějný běžec, který závodí za TJ Sokol Velké Meziříčí, splnil pro účast na ME limity hned ve třech disciplínách. Všechno přitom vsadil na jeden běh a vyplatilo se. Ve finále se představilo 14 nejlepších běžců ze dvou rozběhů. Na start se postavil i druhý český zástupce Dan Kačur. Tempo ze začátku závodu bylo pomalé, žádný ze závodníků se nechtěl ujmout role vodiče a ztrácet zbytečně více sil. Jejich pořadí se tak přelévalo. Závod se začal lámat v půlce, kdy běžci přidali na tempu. Při náběhu do posledního kola dokonce česká naděje vedla. Na zrychlení zareagoval španělský soupeř Bakr El Asri, který nakonec v závodě zvítězil. Velký podíl na tom měly dvě ne úplně rychle zdolané překážky, díky čemuž získal Adam Červinka ztrátu na 1. místo. O stříbrné medaili se rozhodovalo v cílové rovince, kdy novoměstská atletická superstar skočila do cíle. Za vítězem zaostal Adam Červinka o vteřinu a osm setin.