Vzhled města a správa veřejného majetku

Anketa zastupitelů

Milí čtenáři,
po celý následující rok na tomto webu budeme zveřejňovat názory zastupitelů Nového Města na Moravě na témata, která jsou nějak důležitá pro život ve městě. Každý měsíc nabídneme jedno téma a vy budete mít možnost svým hlasováním určit, čí názor se vám líbí nejvíce. Tři nejlépe ohodnocené příspěvky potom zveřejníme v tištěné verzi zpravodaje Novoměstsko.

Kdo odpověděl nejlépe? Hlasujte níže!

Otázka pro tento měsíc zněla:

Jak se mění celkový vzhled Nového Města? Co se zlepšilo, co se zhoršilo?

Bc. Jaroslav Lempera k tématu Vzhled města a správa veřejného majetku říká

Touto dobou nás vzhled města pálí každoročně. Sníh je pryč a jaro ještě nezačalo. Všude je nepořádek po zimě, silnice jsou rozbité. Je třeba uklízet a opravovat. Každé jaro prochází starosta s úředníky celé město a rozhodují co je potřeba udělat. Takže je čas vyrazit! Na letošek jsou naplánovány opravy komunikací - například na náměstí, Tyršova a další cesty. Péči o pořádek zvládáme ve městě tradičně dobře, ale může to být ještě lepší. Ale proč pořád jen kritizovat? Co takhle vyrazit třeba v pátek třináctého na brigádu? Přidáte se k nám?

(Hlasů: 7, Průměr: 5)

JUDr. Libor Černý k tématu Vzhled města a správa veřejného majetku říká

Naše město má velký potenciál být jedním z nejkrásnějších měst. Hodně se opravilo a postavilo pěkných soliterních staveb. Co mu však chybí, je propojení všeho pěkného v jeden celek. To se podařilo pouze jednou. V době setkání Nových Měst Evropy. Pamatujete? Tehdy bylo odvezeno, uklizeno a odstraněno snad vše, co by mohlo jen trochu pokazit celkový dojem. Že to bylo nákladné? Ano, bylo. Ale ono to tak je. Pokud uklízí jen jeden i za druhé, je to náročné a nákladné. Také míru estetiky máme každy jinak nastavenou. I tak může každý svým příkladem přesvědčit a zapojit další. Jednou se to podaří.

(Hlasů: 7, Průměr: 4,71)

Ing. Tomáš Krejčí k tématu Vzhled města a správa veřejného majetku říká

Estetika je věc názoru. A kolik diskutujících tolik jiných názorů :-) Žijeme v krásném městě a mnoho návštěvníků Nového Města na Moravě říká, že je u nás krásně a že se nám tady musí příjemně žít. Ano, ale stále je co zlepšovat. Stav některých komunikací, vzhled některých městských budov navenek, veřejná zeleň, která mnohde volá po radikálnější úpravě. Je jaro a bude potřeba uklízet po dlouhém zimním období. Posypy na komunikacích nejenom městských, exkrementy po domácích mazlíčcích, které se ve sněhu ztratily. To vše přispívá k celkovému dojmu a je na nás všech, abychom ho ostatním nekazili

(Hlasů: 12, Průměr: 3,92)

Martin Junek k tématu Vzhled města a správa veřejného majetku říká

Místo prázdných frází využiji svých 600 znaků na připomenutí Novoměstských úspěchů: výstavba Městských Lázní,Vysočina Aréna, Zásobník sněhu, Singltracky, Mistrovství světa v Biatlonu, Světové poháry v Biatlonu, Mistrovství světa horských kol, příprava nové ZUŠ, příprava sportovní haly, výstavba KODUSu, vytvoření MHD, rekonstrukce budovy Gymnázia (zřizované krajem Vysočina,hlavní zásluhu má jeho řiditel Mgr. Jiří Maděra),kanalizace na Rokytně, zasíťování a příprava stavebních parcel v Pohledci, příprava rekonstrukce 1.ZŠ. a mnoho drobných akcí, díky kterým je NMNM kvalitním místem pro život.

(Hlasů: 10, Průměr: 3,4)