Veřejná správa

Anketa zastupitelů

Milí čtenáři,
po celý následující rok na tomto webu budeme zveřejňovat názory zastupitelů Nového Města na Moravě na témata, která jsou nějak důležitá pro život ve městě. Každý měsíc nabídneme jedno téma a vy budete mít možnost svým hlasováním určit, čí názor se vám líbí nejvíce. Tři nejlépe ohodnocené příspěvky potom zveřejníme v tištěné verzi zpravodaje Novoměstsko.

Kdo odpověděl nejlépe? Hlasujte níže!

Otázka pro tento měsíc zněla:

Jak se za poslední roky proměnil městský úřad? Jste s jeho fungováním spokojeni a je k občanům dostatečně vstřícný?

Martin Junek k tématu Veřejná správa říká

Tvář městského úřadu budu hodnotit jako jeho častý návštěvník a občan Nového Města na Moravě. Mám velmi dobré zkušenosti se stavebním odborem a jeho vedoucí Ing. Jamborovou. Mezi odbory, kde je domluva vždy dobrá bych určitě zařadil odbor dopravy, životního prostředí a živnostenský odbor. Naopak na evidenci obyvatel jsem se setkal s přístupem, který mi přišel zvláštní. Pokladna podle mého funguje také velmi dobře a vše včetně poplatků za popelnice není problém hladce vyřešit. Celkově hodnotím úřad jako dobře fungující instituci přátelskou k občanům Nového Města na Moravě.

(Hlasů: 2, Průměr: 5)

Mgr. Helena Šustrová k tématu Veřejná správa říká

Jsem přesvědčena, že se Městský úřad NMNM snaží maximálně vycházet vstříc občanům a to jak přístupem a prací úředníků, tak změnou pracovní doby či možností kontaktovat pracovníky on-line. Jsem si vědoma toho, že se mnou nemusí v tomto mínění souhlasit všichni spoluobčané. Zároveň vím, že někteří lidé zaměňují samosprávu a pravomoce města se státní správou, která je nezávislá a město ji nemůže a nesmí nijak ovlivňovat. Stále je co zlepšovat a má-li někdo dobrý nápad, rádi jej uvítáme.

(Hlasů: 3, Průměr: 4,67)